اکثر رانندگان تلاش زیادی برای نگهداری وسیله نقلیه خود ، از زیر کاپوت گرفته تا اطراف چرخ ها و در امتداد بدنه انجام می دهند و شاید در این بین توجه کمتری به مراقبت و نگهداری از قسمت داخلی ماشین داشته باشند . اما با گذشت زمان ، قسمت داخلی یک خودرو نیز ممکن است دچار ساییدگی و پارگی تدریجی شود . از آنجایی که این موضوع معمولا نادیده گرفته می شود ، ممکن است زمانی متوجه آن شوید که مشکل بزرگی برای اتومیبل شما ایجاد شود . بنابراین بهتر است این موضوع را حتما در نظر داشته باشید و به قسمت داخلی ماشین به خصوص پارچه سقف خودرو نیز توجه کنید و تا دیر نشده اقداماتی را در جهت ترمیم یا تعویض پارچه سقف ماشین انجام دهید . زیرا معمولا تعمیرات در کابین خودرو می تواند وقت گیر و درد سرساز باشد .

یکی از قسمت ‌هایی که می ‌تواند به یک مزاحم ناخوشایند تبدیل شود ، آستر سقف است ؛ پارچه‌ای که در سراسر سقف کشیده می ‌شود . با افزایش سن خودرو ، رطوبت ، گرما و فرسودگی ، پارچه سقف ماشین می تواند از پایه فوم شل شده و آویزان شود . اگر خودرو شما دارای سانروف باشد که رطوبت به داخل آن نشت کند ، چنین آسیبی محتمل است .

بنابراین اگر به فکر زیبایی ماشین خود هستید و تمایل دارید هر گونه آسیب دیدگی در قسمت سقف ماشین را خیلی سریع ترمیم کنید ، حتما در ادامه با ما همراه بمانید و با بهترین مرکز ترمیم و تعویض پارچه سقف خودرو بیشتر آشنا شوید .

 

پارچه سقف خودرو چیست ؟

آستر سقف خودرو یا پارچه سقف خودرو که معمولا با نام headliner یا headlining نیز شناخته می شود در واقع پارچه ای است که در سقف داخلی خودروها قرار دارد و هدف اصلی آن این است که :

  • با ایجاد بافتی صاف ، زیبایی داخلی خودرو را تقویت کند
  • نویز اضافی را از خارج جذب کند
  • با تنظیم کردن گرما و سرما از خارج ، دمای داخلی را تنظیم می کند

به طور کلی ، پوشش سقف خودرو دارای لایه های متعددی از مواد کامپوزیت است . همچنین ، سازندگان هنگام ساخت پوشش سقف ، اقدامات ضد ضربه بودن برای قسمت سر را نیز رعایت می کنند . علاوه بر این ، برخی دیگر از فناوری روشنایی LED در پشت پارچه سقف استفاده می شود .

معمولا از پارچه تریکو برای پوشش سقف ماشین استفاده می شود . سپس تولید کنندگان خودرو ، این پارچه را به فوم پلی اورتان ذوب شده می چسبانند و در نهایت این فوم پارچه ای را به سقف فایبرگلاس داخلی خودرو می چسبانند .

 

شل شدن پارچه سقف ماشین

شل شدن پارچه سقف ماشین

شل شدن پارچه سقف ماشین

به طور کلی ، با گذشت زمان ، آستر خودرو شل می شود و از تخته پشتی آن جدا می شود . به این فرآیند شل شدن گفته می شود که شامل شل شدن پارچه سقف خودرو نیز می شود . هنگامی که پوشش و پارچه سقف ماشین از کار می افتد ، در موارد شدید یا فرو می ریزد یا از روی سقف می افتد .

افتادگی پارچه سقف خودرو ممکن است به دلایل زیر باشد :

  • گرمای شدید
  • رطوبت شدید
  • نگهداری ضعیف
  • افزایش سن خودرو

سقف های سانروف برای ماشین شما خطرناک هستند . زیرا این مدل از سقف ها می توانند رطوبت را به داخل سقف خودرو نشت دهند و این کار باعث تسریع افتادگی و شل شدن پارچه سقف خودرو خواهد شد .

 

ترمیم پارچه سقف ماشین | تعمیر پارچه سقف خودرو

اکثر صاحبان خودرو تلاش زیادی برای نگهداری از قسمت خارجی وسایل نقلیه خود می کنند اما کمتر به این موضوع اهمیت می دهند که داخل خودرو نیز به تدریج دچار ساییدگی و پارگی می شود . اگر دیر متوجه شوید که سقف داخلی ماشین شما نیاز به توجه دارد می تواند باعث ایجاد یک مشکل بزرگ و دردساز شود . به همین دلیل است که توصیه می شود که حتما باید وضعیت پوشش سقف خودرو را به طور مکرر بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه افتادگی ، توصیه می شود فورا اقداماتی را در جهت ترمیم و تعمیر پارچه سقف ماشین انجام دهید .

دو راه وجود دارد که از طریق آن می توانید برای ترمیم پارچه سقف خودرو اقدام کنید . شما می توانید پارچه سقف ماشین را با یک نمونه جدید جایگزین کنید و یا فقط آستر را بدون برداشتن آن تعمیر کنید .

برای اینکه خیالتان راحت باشد که ترمیم و تعمیر پارچه سقف ماشین کاملا تخصصی و به روش درست و اصولی انجام می گیرد لازم است که ترمیم پارچه سقف خودرو را به مراکز تخصصی که در این زمینه فعالیت دارند ، بسپارید .

این مراکز ابتدا میزان آسیب دیدگی پارچه سقف ماشین را به خوبی مورد بررسی قرار می دهند و اگر امکان تعمیر پارچه سقف خودرو وجود داشت ، ان را با بهترین روش ، ترمیم و بازسازی خواهند کرد .

اما اگر آسیب دیدگی پارچه سقف خودرو به گونه ای باشد که امکان ترمیم و تعویض آن وجود نداشت ، به شما توصیه می کنند که پارچه سقف خودرو را تعویض کنید .

 

تعویض پارچه سقف ماشین

تعویض پارچه سقف ماشین

 

تعویض پارچه سقف ماشین

تعویض پارچه سقف ماشین از جمله اقدامات تخصصی در زمینه بازسازی کابین خودرو است و لازم است که این کار در مراکز معتبر و متخصص در زمینه ترمیم و تودوزی ماشین انجام دهید تا خیالتان هم از نوع پارچه ای که برای سقف ماشین استفاده می شود راحت باشد و هم مطمئن شوید که این خدمات توسط افراد ماهر و با تجربه انجام خواهد شد .

مجموعه اسپارکو به عنوان وارد کننده چرم و پارچه های فابریک داخل اتومبیل یکی از بهترین مراکز برای ترمیم و تعویض پارچه سقف ماشین است و همچنین می توانید تودوزی تمامی قطعات داخلی خودرو اعم از ستون ها ، صندلی ، کفپوش ، سقف ماشین ، داشبورد ، غربیلک فرمان ، فلاپ رودری ، سقف بیرونی ، کنسول وسط ، سر دنده و غیره را به متخصصان این مرکز بپسارید و خیالتان از بابت حرفه ای بودن کار راحت باشد . زیرا مرکز تو دوزی اسپارکو مجهز به انواع دستگاه های برش و دوخت پارچه ای ، همینطور دستگاه های تست برق صندلی استو این خدمات را با بهترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد . این مجموعه با پرسنل کارشناس و با تجربه لذت استفاده از یک اتاق خودرو زیبا را به شما اعطا خواهد کرد .

همچنین مجموعه اسپارکو در سال 1400 اقدام به وارد کردن چرم‌ های آلمانی فابریک اتومبیل های خارجی و پارچه های سقفی و موکت و کمربند ایمنی آلمانی در رنگبندی های مختلف پارچه های فابریک گلف نسل 7 در و پارچه آلپین و پارچه های فابریک بی ام و m3 و پارچه m آماده فروش به همکاران محترم میباشد .

 

 

برای برقراری ارتباط با فروشگاه اسپارکو می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید :

 

شماره تلفن های فروشگاه اسپارکو :

0912492317909226260178

آدرس فروشگاه اسپارکو :

تهران – پاسداران – میدان هروی –بلوار پناهی نیا (گلزار) – کوچه  12-پلاک 28- فروشگاه اسپارکو

وب سایت اسپارکو :

https://todozisparco.com/